AKTUALITY 2010

17.12. Podzim 2010 - postup do 6. ligy
Naše spanilá jízda pokračovala i na podzim a opět jsme si dokázali vybojovat postup. Skončili jsme na 2. místě pouze se dvěma těsnými porážkami. Soupeři byli těžší než v 8. lize, ale konečně jsme začali hrát to, co nám přineslo úspěch v minulých letech - slušná docházka, kvalitní výkon Hrocha v bráně a pevná nepropustná obrana. Když k tomu přičteme i produktivní útok, tak se nesmíme divit, že jsme postoupili a nechali za sebou i výrazně mladší týmy. A to jsme se skoro celou sezónu museli obejít bez zraněného Papéna a v rozhodujících zápasech na konci sezóny i Geroje s Pitbulem. Individuálního úspěchu dosáhl Hroch, který vychytal 50. nulu (má jich určitě mnohem více, ale o těch nemám záznamy:-( a Matys, který pokořil hranici 250 gólů vstřelených za náš tým (zároveň se stal i nejlepším střelcem celé 7. ligy). Podali jsme obdivuhodný výkon, když si uvědomíme, že Daník, Chorche, Hroch a Kolísko oslavili v průběhu sezóny 40. narozeniny a často nastupujeme proti o více než 20 let mladším hráčům. Končí tak skvělý rok, kdy jsme dokázali dvakrát po sobě postoupit, což se nám podařilo naposledy před 17 lety. Snad naše spanilá jízda bude pokračovat i v příští sezoně a my budeme atakovat pozice nejvyšší.

12.12. 11. kolo: Killing Power FC - Neumann SK 4:0 (3:0)
Celý týden jsme doufali, že soupeř na poslední
zápas nedorazí, jelikož mu již o nic nešlo. Večer před zápasem proto většina týmu "trošku" popila a tak bylo pro nás velkým překvapením, když jsme zjistili, že soupeř dorazil a chce hrát. Nám se moc hrát nechtělo, ale museli jsme, protože jsme potřebovali získat alespoň bod k jistotě postupu. Naštěstí jsme dali první gól my, což nás uklidnilo. Do poločasu jsme přidali ještě další dva a byli jsme tak velmi blízko postupu. Soupeř nebyl vůbec špatný, ale přehráli jsme ho hlavně větším důrazem v obraně a lepší střeleckou produktivitou. Ve druhém poločasu jsme trošku polevili a umožnili soupeři dostat se do několika gólových šancí, ale ten je nedokázal využít. Naopak my jsme přidali ještě jeden gól a se 7. ligou jsme se rozloučili jasným vítězstvím 4:0. K vítězství také přispěl Hroch svou jubilejní 50. vychytanou nulou. Takže nakonec postupujeme z druhého místa, což je vynikající úspěch, když vezmu v úvahu, že polovina mužstva během sezóny oslavila 40. narozeniny.

01.12. 11. kolo: Killing Power FC - Neumann SK - ODLOŽENO
Vzhledem ke sněhové kalamitě se zápas neodehrál a byl přeložen na neděli 12.12. od 15:00 h. (Běchovice). Jelikož zápas Motol FN - Tučňáci se přesto odehrál a skončil remízou, tak musíme
uhrát alespoň remízu.

24.11. 10. kolo: Killing Power FC - Motol FN 0:1 (0:0)
V oslabené sestavě jsme nedokázali získat potřebný 1 bod, který by nám zaručil postup do 6. ligy. Velmi vyrovnané
utkání, kdy obě mužstva měla několik gólových šancí, které nedokázala využít. Bohužel jsme prohráli díky gólu, který jsme dostali 3 minuty před koncem zápasu. Jinak dobré utkání, kdy jsme se hlavně zaměřili na pozornou obranu, což nám málem přineslo úspěch. Motol FN má díky vítězství pořád naději na postup a my pořád potřebujeme k postupu získat 1 bod. Teprve poslední kolo tak definitivně rozhodne o postupujících týmech.

10.11. 9. kolo: Killing Power FC - Tučňáci 3:1 (2:0)
Vyhecované utkání s aktuálně 2. týmem naší skupiny jsme dotáhli do
vítězného konce a získali dva body, které nás přiblížili na dosah 6. ligy (k definitivní jistotě nám stačí získat 1 bod z posledních 2 zápasů). Vedení jsme se ujali již ve 2. minutě po Matysově střele k tyči, soupeř hrál sice bez střídání, ale byl velmi dobře technicky a fyzicky vybaven. Díky pozorné a úporné obraně se vůbec nemohl prosadit. V samém závěru prvního poločasu se nám podařilo zvýšit vedení z přísně nařízené penalty, kterou proměnil Geroj. Ve druhém poločasu se soupeři podařilo snížit a opět bylo o co hrát. V polovině 2. poločasu jsme opět kopali penaltu za ruku ve vápně, Chorche ale šanci na zvýšení vedení nevyužil. Za ruku dostal soupeř ještě červenou kartu a dohrával tak pouze ve čtyřech. Pro nás to žádná výhoda nebyla, protože jsme nevěděli, jak máme hrát. V jeden moment nás zachránila tyč. Před koncem zápasu Matys stanovil konečný výsledek.

03.11. 8. kolo: Killing Power FC - Hajdaláci z Masné 18 FK 3:1 (2:0)
Na cizím hřišti (a k tomu ještě v nafukovací hale) jsme vybojovali velmi důležité
vítězství, které nás přiblížilo k postupu. Ještě ale není nic rozhodnuto, máme před sebou další těžké zápasy. O vítězství jsme rozhodli již v prvním poločase, který jsme vyhráli 2:0. Hráli jsme zodpovědně v obraně a vyrážili do rychlých protiútoků, soupeře jsme drželi dostatečně daleko od brány a hlídali si naše dvoubrankové vedení. Ve druhém poločase byla na delší čas přerušena hra, kdy se dva hráči soupeře srazili hlavami. Jeden z nich to odnesl krvavým šrámem na hlavě a nejspíše otřesem mozku. Pro jistotu jsme volali záchranku. Poslední minuty jsme dohráli celkem v poklidu a hlídali si naše vedení.

20.10. 7. kolo: Killing Power FC - CK pánbu nás netrestej 4:3 (2:2)
Opět se potvrdilo, že s papírově slabšími týmy nedokážeme hrát. S posledním týmem tabulky (i když kvůli odečtu bodů) jsme hráli vyrovnanou hru a do poslední chvíle nebylo jasné, zda potvrdíme roli favorita a
vyhrajeme. Naštěstí okouzlující výkon podal Toršn, který dal dva góly a z rohu přihrál Mirkovi na jeho první a zároveň vítězný gól. V dalších zápasech nás čekají přímé souboje o tři postupová místa, ve kterých se bude rozhodovat o postupujících. Záchranu máme jistou, teď už můžeme jen mile překvapit.

13.10. Dohrávka 1. kolo: Killing Power FC - Hulla hulla FC 4:0 (1:0)
Díky
vítězství jsme neztratili kontakt s čelem tabulky, ale jinak jsme podali strašný výkon. Soupeř hrál jen ve čtyřech v poli a slušně nám v 1. poločasu zatápěl. Ten jsme vyhráli 1:0 jen díky vlastnímu gólu, který si soupeř dal bez našeho přičinění. Špatný rozhodčí kvalitě hry vůbec nepřispěl, čehož výsledkem byla červená karta pro soupeře a my dohrávali zápas v pěti proti třem. Měli jsme velkou šanci nahnat skóre, ale spíše jsme to v poklidu dohrávali bez přehnané útočné aktivity. Nakonec jsme vyhráli 4:0, ale kdyby to bylo kontumačně, tak by to snad bylo lepší pro obě mužstva. Úplně zbytečný zápas, který vůbec nebyl o fotbale. Raději rychle zapomenout, máme před sebou několik zápasů, které budou rozhodovat o postupu, tak snad s lepším soupeřem budeme hrát mnohem lépe.

06.10. 6. kolo: Killing Power FC - Banditi z Palmovky 1:2 (1:1)
Po 15. zápasech skončila naše
neporazitelnost. Venku jsme se utkali o první místo v tabulce. Na obrovském hřišti (Meteor 8), které nesvědčilo našim kvalitám a fyzičce, jsme nastoupili proti ambicioznímu týmu složenému ze samých mladých a běhavých hráčů. Soupeř byl sice fotbalovější a lepší, ale do poslední minuty se musel strachovat o remízu, kdy jsme hrozili hlavně z rychlých protiútoků. Na obou stranách ještě zazvonila tyč a v posledních sekundách jsme byli po přímém kopu velmi blízko vyrovnání. S velmi dobrým soupeřem jsme nečekaně podali kvalitní a bojovný výkon a málem uhráli cennou remízu.

29.09. 5. kolo: Killing Power FC - Ansámbl 2:1 (1:0)
Proti houževnatému a mladému soupeři jsme udrželi dosavadní
 neporazitelnost. Byli jsme sice o něco lepším týmem, ale uklidňující druhý gól jsme dali až na konci zápasu. Soupeř v poslední minutě snížil z přísně nařízené penalty a Hroch tak v poslední sekundě přišel o vychytanou nulu. I v oslabené sestavě se nám zatím skvěle daří a jsme již dva body od záchrany:-).

22.09. 4. kolo: Killing Power FC - Sparta Popularos 8:3 (2:1)
Proti doposud poslednímu týmu tabulky jsme si udrželi svou neporazitelnost. Svou převahu jsme proti oslabenému soupeři ve 2. poločase vyjádřili i brankově. Historického úspěchu dosáhl Matys, který díky svým dnešním 5 gólům překonal magickou hranici 250 gólů vstřelených v Hanspaulské lize za Killing Power. Doufejme, že naše série 14 zápasů bez prohry potrvá i nadále.

15.09. 3. kolo: Killing Power FC - Sorbino 2:0 (2:0). V oslabené sestavě, jen s jedním hráčem na střídání, jsme si poradili i s dnešním soupeřem a prodloužili tak naší sérii bez prohry na 13 zápasů. V první půli jsme byli lepším týmem, což jsme vyjádřili i brankově. Ve druhém poločase jsme ale odpadli fyzicky a nechali se zatlačit do defenzívy, ale zkušenou hrou a skvělými zákroky Hrocha jsme vedení udrželi.

08.09. 2. kolo: Killing Power FC - Ratajski démoni 4:1 (1:0)
Do 7. ligy jsme vstoupili jasným vítězstvím, což nám dodalo sebedůvěru do dalších zápasů. Poločas jsme sice vyhráli jen 1:0, ale bylo jen otázkou času, kdy svou převahu vyjádříme i brankově. Na to, že se jednalo o první zápas po prázdninové přestávce, tak jsme podali celkem dobrý výkon. Teprve v dalších zápasech uvidíme, zda to bylo naší dobrou hrou, nebo spíše nižší kvalitou soupeře.

19.08. Sezóna Podzim 2010 (7.C liga)
Na našich stránkách již najdete aktuální rozpis zápasů, pískání a propozice soutěže. Začínáme ve středu 8. září na našem domácím hřišti.

10.07. Jaro 2010 - postup do 7. ligy
Na stránkách již najdete konečnou tabulku naší skupiny, která potvrzuje, že se po jedné sezóně vracíme zpět do 7. ligy. Také jsem zaktualizoval osobní statistiky hráčů v historických tabulkách a do historie doplnil zhodnocení právě skončené sezóny. To si můžete rovnou přečíst v dalším odstavci.
Naše historicky první sezóna v poslední 8. lize se nám velice vydařila. Vyhráli jsme celou skupinu bez jediné porážky a podařilo se nám splnit náš cíl, co nejdříve opustit samé dno HL. Proti soupeřům jsme uplatnili hlavně naše dlouholeté zkušenosti z působení v HL a vysokou střeleckou úspěšnost. O naší převaze hovoří 59 vstřelených gólů, což je náš rekord, o který se velkou měrou 20 góly zasloužil Papén. U většiny týmů byl znát velký kvalitativní rozdíl mezi 7. a 8. ligou, což také naší cestu nahoru usnadnilo. Na podzim uvidíme, zda udržíme naší vzestupnou tendenci anebo zda naši soupeři nebudou nad naše síly. Osmá liga nám na druhou stranu celkem vyhovovala, kdy jsme často bez velkého usílí (hlavně běhání) soupeře přehrávali a k tomu dávali spoustu gólů. Když se pořád vyhrává, tak je sezóna přece jenom o něco veselejší. V průběhu sezóny jsme si odskočili do Newcastlu na další ročník tradičního mezinárodního turnaje. Měli jsme velkou šanci získat zlatý hattrick, což se nám těsně nepodařilo. Jen díky horšímu skóre jsme bez porážky skončili na druhém místě.

10.07. Získali jsme 2. místo na mezinárodním turnaji v Newcastlu
Po roce se Killing Power FC letecky vydal na dalekou cestu do Newcastlu, ve kterém se konal v sobotu 19.6.další ročník turnaje čtyř zemí. Získat zlatý hattrick se nám sice nepovedlo, ale ostudu jsme rozhodně neudělali. I přestože jsme neprohráli, jen díky horšímu skóre jsme skončili na druhém místě za týmem ze Španělska. Španělé se konečně po dvou letech dočkali vysněného prvního místa, ale to netušili, že jsme jim vítězství takticky přenechali (a to doslovně, protože jsme se o 1. místo připravili vlastními chybami). Příští ročník se totiž koná ve Španělsku a asi by nás tam těžko pozvali, kdybychom vyhráli i potřetí za sebou:-). Individuálního úspěchu dosáhl Hroch, který získal cenu pro nejlepšího brankáře turnaje. Takže příští rok: Vamos a Madrid! Odkazy na fotografie a základní statistické údaje najdete zde.

23.06. 11. kolo: Killing Power FC - YA Basta! A 3:2 (3:0)
V posledním zápase sezóny jsme potvrdili letošní neporazitelnost, která znamená 1. místo v tabulce a návrat do 7. ligy. O vítězství jsme rozhodli již v prvním poločase, který jsme vyhráli 3:0. Ve druhém soupeř zápas zdramatizoval, když se dotáhl na rozdíl jednoho gólu, ale o vítězství nás již nepřipravil.

09.06. 10. kolo: Killing Power FC - Juventus Pivus 6:0 (1:0)
Dnešní zápas mohl v předstihu rozhodnout o našem postupu. První poločas se nám moc nedařilo, i přesto jsme se ale dostali do několika šancí, které jsme trestuhodně zahodili. Do konce poločasu jsme úvodní gól nakonec dali, když se ujala Chorcheho hlavička. Druhý poločas jsme hráli již mnohem lépe a svou převahu vyjádřili dalšími 5 góly. I v 10. kole jsme udrželi neporazitelnost a zaslouženě míříme zpátky do 7. ligy. Že bychom se odrazili ode dna a měli před sebou světlé fotbalové zítřky?

02.06. 9. kolo: Killing Power FC - Inter Mokušle 4:0 (2:0)
Čekal nás první zápas venku, který jsme ale za silného deště na velmi podmáčeném terénu zvládli a zaslouženě vyhráli. Celý zápas jsme měli pod kontrolou a důležitými zákroky Hrocha a dobrou hrou v obraně jsme soupeři nedali žádnou šanci na zvrat zápasu. Postup do 7. ligy je sice blízko, ale ještě musíme zvládnout poslední dva zápasy.

19.05. 8. kolo: Killing Power FC - GK Ohradní 4:4 (2:3)
V souboji s dotírajícím adeptem na postup jsme nakonec vydřeli remízu a udrželi si jednobodový náskok. Narazili jsme na velmi mladý tým, jehož hráči byli minimálně o 20 let mladší než my. V první půli byl soupeř mírně lepší, hlavně nám dělala problémy jeho rychlost a kombinační hra. Hráli jsme ale také dobře a drželi krok i výsledkově, o poločase jsme prohrávali těsně 2:3. Hned v první minutě druhého poločasu jsme dostali další gól a dvoubranková ztráta vypadala beznadějně. Zlepšili jsme důraz, kombinaci a druhý poločas ovládli, což jsme vyjádřili 2 góly a srovnáním skóre. Bylo prostě vidět, že soupeři chyběly naše dlouholeté zkušenosti, protože dvoubrankový náskok by v takto důležitém zápase měl udržet. Hrál se pěkný fotbal, který skončil zaslouženou remízou, která nás i nadále udržela v čele skupiny.

12.05. 7. kolo: Killing Power FC - Canary FC 5:0 (3:0)
Potvrdili jsme roli favorita a zaslouženě vyhráli. Od začátku zápasu jsme měli vývoj zápasu pod kontrolou a nepřipustili žádné překvapení. První vychytanou nulu v 8. lize si připsal Hroch. Příště nás prověří jeden z adeptů na postup, kterého musíme porazit, abychom si udrželi postupovou příčku.

05.05. 6. kolo: Killing Power FC - Arseanal FC 2:2 (1:1)
V oslabené sestavě jsme nakonec uhráli remízu. Vzhledem k postavení v tabulce je to pro nás určitě ztráta, ale remíza byla zasloužená. Hustě pršelo, měli jsme jen jednoho na střídání a zápas i přes omezující zranění odehráli Matys s Papénem. V bráně nás podržel Hroch, který chytnul minimálně tři vyložené šance soupeře. Nic není ztraceno, ale již bychom další body neměli ztrácet, protože nás těžší soupeři teprve čekají.

28.04. 5. kolo: Killing Power FC - Vykutálený prasátka 15:1 (8:1)
Prasátka se sešla jen ve 4 v poli,což nám usnadnilo cestu k vítězství. Celý zápas jsme plně kontrolovali a bylo jen otázkou, na jaké cifře se zastaví výsledné skóre. Individuálním výkonem se blýskl Papén, který dal 7 gólů, což je patrně rekord našeho týmu. V kvalitě zápasů je zatím propastný rozdíl mezi 7 a 8 ligou.

21.04. 4. kolo: Killing Power FC - SP Clif 6:2 (4:1)
Soupeř sice vstřelil úvodní gól, ale zbytek zápasu jsme měli pod kontrolou my. Dnes jsme proměňovali i šance, což se pozitivně projevilo na výsledném skóre. Hattrickem se blýskl Papén. Zatím se nám v poslední lize velice daří, když jsme zatím ztratili pouhý bod za remízu.

14.04. 3. kolo: Killing Power FC - TIP IZOL Homidlo KK 3:1 (1:1)
Na zápas se vůbec nedostavil rozhodčí, tak jsme hráli bez něho. Díky férové hře obou týmů to nakonec nepřineslo žádné vážnější komplikace. Soupeř byl velmi slabý, ale i tak jsme mu byli schopni dát pouhé 3 góly, které ale na vítězství stačily. Mohl jich dostat asi tak 15, kdybychom proměnili všechny naše šance. Bylo neuvěřitelné, co jsme všechno dokázali zazdít. Na 8. ligu jsme si zvykli velice rychle a i naše hra ji celkem odpovídá. Sice vyhráváme, ale jen díky tomu, že soupeři jsou ještě horší než my. Tak uvidíme, zda i v dalších zápasech udržíme naší neporazitelnost.

07.04. 2. kolo: Killing Power FC - Pivojs s.r.o.1.FC 4:4 (4:3)
Už jsme vedli 2:0 a vypadalo to na naše další vítězství, ale naše chyby umožnily soupeři vyrovnat a vrátit se do hry. Soupeři jsme vždy odskočili, ale ten dokázal vždy vyrovnat skóre zápasu. Zápas nakonec skončil zaslouženou remízou. Soupeř byl hratelný a určitě bylo v našich silách ho porazit. Jen díky našim chybám a špatné organizaci hry jsme to nedokázali.

31.03. 1. kolo: Killing Power FC - Perpetis 5:3 (3:1)
Do naší historicky první sezóny v 8. lize jsme vstoupili vítězstvím. Soupeře jsme herně převyšovali již od samého začátku zápasu. Naštěstí to nebyli žádní běhavci, což nám vyhovovalo. O výhře jsme třemi góly rozhodli již v prvním poločase. Gólů jsme mohli dát mnohem víc, ale spálili jsme spoustu tutovek. Soupeř sice díky našim chybám snížil, ale zápas jsme měli pořád pod kontrolou. Narození Aničky 2 góly oslavil Pitbul. Teprve další zápasy nám ukáží, jak kvalitná mužstva se v 8. lize vyskytují.

19.03. Sezóna Jaro 2010 (8.C liga)
Na našich stránkách najdete aktuální rozpis zápasůpískání a propozice soutěže. První zápas hrajeme již ve středu 31.3.