AKTUALITY 2009

08.12. Podzim 2009 - sestup do 8. ligy
Na stránkách již najdete konečnou tabulku naší skupiny, která potvrzuje náš sestup na samé dno HL, tzn. do poslední 8. ligy. Také jsem zaktualizoval osobní statistiky hráčů v historických tabulkách a do historie doplnil zhodnocení právě skončené sezóny. To si můžete rovnou přečíst v dalším odstavci.
Po jarním sestupu jsme si dali za cíl strávit v 7. lize pouhou jednu sezónu, což se nám podařilo. Ale asi jinak, než jsme si představovali, protože nakonec sestupujeme do 8. ligy a to na samé dno HL. Začalo to již katastrofálním vstupem do sezóny, kdy jsme v prvních dvou kolech prohráli se skóre 0:10. V dalších zápasech jsme měli nevyrovnané výkony, se všemi třemi postupujícími týmy jsme sehráli nejlepší utkání a prohráli po dobrém výkonu vždy jen velmi těsně, na druhou stranu jsme třeba  vůbec nezvládli rozhodující zápas o záchranu. Rozhodla střelecká impotence, kdy jsme ze hry dali jen 15 gólů, ale to pramení i z celkové naší hry. Neproměňovali jsme šance, dělali hloupé chyby v obraně a nehráli takticky, jak by se od týmu s našimi zkušenostmi a proporcemi očekávalo. Pořád si myslím, že soupeři nebyli lepší než my, ale zápasy jsme si prohráli hlavně sami. Do týmu jsme přijali nového hráče Jana Truhláře a po několika letech se nejlepším střelcem týmu nestal Matys, ale Papén. Končí tak velmi nepodařený rok, jehož jediným pozitivem bylo vítězství na turnaji v Berlíně.
O naší budoucnosti se rozhodne v lednu, kdy společně probereme, zda má ještě vůbec smysl pokračovat.

02.12. 11. kolo: Killing Power FC - Power WCC 2:5 (0:1)
V přímém souboji o záchranu 7. ligy jsme zcela jasně a zaslouženě prohráli. Po 20 letech odehraných v HL jsme se tak vrátili na úplný začátek, tzn. do poslední ligy. Zápas jsme nezačali špatně, celý první poločas jsme byli aktivnějším a lepším týmem, ale opět jsme selhali v koncovce. Soupeř nás ke konci poločasu potrestal z rychlého protiútoku. Druhý poločas jsme vůbec nezvládli, soupeři jsme umožnili rychle vstřelit další góly a rozhodnout o své záchraně. Až do úplného závěru jsme se sice snažili o obrat, ale byla to spíš zoufalá snaha, protože rozdíl skóre už byl dost velký.

18.11. 10. kolo: Killing Power FC - Motol FN 2:3 (1:2)
S vedoucím týmem naší skupiny jsme odehráli výborné utkání na jejich domácím hřišti (DEKAN). I když se jednalo o fotbalovější tým, byli jsme mu celkem vyrovnaným soupeřem. Bohužel soupeř nakonec ke konci zápasu dokázal vstřelit vítězný gól. Tato prohra znamená, že v posledním kole svedeme přímý souboj o záchranu 7. ligy.

11.11. 9. kolo: Killing Power FC - Trona CF 2:0 (0:0)
Po dlouhé době jsme konečně vyhráli. Narazili jsme na předposlední tým tabulky, což bylo na jeho kvalitách znát. I přesto jsme se trápili, hlavně v koncovce. Nakonec se nám ke konci zápasu podařilo dát dva góly a rozhodnout o zisku dvou důležitých bodů. Příště narazíme na vedoucí tým naší skupiny, se kterým se budou body sbírat těžko.

04.11. 8. kolo: Killing Power FC - Kamberský pípy 1:2 (1:2)
Máme za sebou další zbytečnou prohru. Už v 1. minutě jsme dali gól, když soupeř zaspal začátek zápasu. Postupem času se ale soupeř rozehrál a ke konci nás již místy pořádně tlačil před bránu. Potom jsme udělali dvě obrovské chyby a lehce mu umožnili otočit vývoj zápasu. Ve druhé půlce jsme sice hru zlepšili, ale gól jsme vstřelit nedokázali. A to nás ještě několikrát podržel Hroch. Soupeři v 7. lize vůbec nejsou fotbalově lepší než my, zápasy si ale prohráváme sami, což je nejhorší. Nehrajeme jako tým, děláme zbytečné chyby, hádáme se, každý si hraje podle sebe, .... Vzhledem k tomu, že z posledních třech zápasů hrajeme dvakrát s týmy z čela tabulky, tak jsme již hodně blízko sestupu (spíše konci). Asi zaslouženému, protože hrajeme jak banda amatérů, co se jde před pivkem proběhnout na hřiště.

21.10. 7. kolo: Killing Power FC - Hajdaláci z Masné 18 FK 1:2 (1:0)
Naše vítězná série se
zasekla. Začali jsme sice dobře, v prvním poločase dal Papén vedoucí gól a minutu před přestávkou mohl vedení zvýšit Matys, který ale selhal v samostatném úniku. Ve druhém poločasejsme dali šanci soupeři otočit zápas. Nejdříve jsme nepokryli soupeře při rohu a potom jsme se začali nepochopitelně hádat s rozhodčím a soupeřem, což nás samozřejmě rozhodilo a z protiútoku jsme dostali další gól. Otočit zápas se nám již nepodařilo. Takže další zbytečná prohra a my i nadále budeme bojovat o záchranu.

07.10. 5. kolo: Killing Power FC - Ansámbl 1:2 (0:0)
zasekla. Nestačili jsme na soupeře, také se pohybujícího na hranici sestupu. Je to škoda, protože určitě to byl soupeř k poražení. Pouze jediný vstřelený gól rozhodl o naší prohře. Náš boj o záchranu tak pokračuje, nepomohl nám ani Toršn, který vyměnil golf za fotbal:-)

30.09. 4. kolo: Killing Power FC - Strahovská 10 2:0 (1:0)
V důležitém zápase s týmem hrajícím o záchranu jsme opět
zvítězili. Pomohl nám gól z penalty, kterou již v první minutě proměnil Geroj. Rychlé vedení nás uklidnilo. I když jsme byli lepším týmem, tak naše střelecká nemohoucnost pořád držela soupeře ve hře. Až ve 2. poločase přidal druhý gól Papén a rapidně tak zvýšil naše naděje na vítězství. Hroch si s obranou mohl po zápase připsat svou první nulu, ale v útoku jsme selhali. Z tolika šancí jsme měli dát mnohem více gólů:-(. Hlavní je výhra, která znamená, že jsme se lehce odpoutali od sestupových míst. Stoupající výkonnost ale musíme potvrdit i v dalších zápasech.

23.09. 3. kolo: Killing Power FC - Speciál Bráník 4:2 (2:1)
Konečně
výhra!! Sešli jsme se v početné a silné sestavě, což se kladně projevilo na naší hře. V první půli jsme protrhli střeleckou potenci a dali hned 2 góly. Soupeř ještě stačil do konce poločasu snížit a dokonce ve druhém poločasu vyrovnat. Zabrali jsme a dalšími 2 góly rozhodli o prvním vítězství. Soupeř byl sice složen z hráčů, tak o 20 let mladších, ale opět se ukázala naše letitá zkušenost s podobnými těžkými zápasy. Jen o mládí a rychlosti to není, to už kluci z Bránika taky vědí:-).

16.09. 2. kolo: Killing Power FC - SK Elet 0:5 (0:2)
Náš pád pokračuje, i ve druhém kole jsme dostali pořádný
výprask. Soupeř byl určitě hratelný, ale bez střídání a v této sestavě jsme neměli žádnou šanci. Naše skóre je po 2. kolech opravdu hrozivé. Už je čas začít opět vyhrávat, jinak se dostaneme na samé dno HL, což si nikdo nepřeje.

15.09. Kontumační výhra
Z rozhodnutí PSMF jsme získali první dva body za kontumační vítězství nad týmem Deprese 1. FC (6. kolo), který odstoupil ze soutěže.

09.09. 1. kolo: Killing Power FC - Rachot 0:5 (0:2)
Vstup do 7. ligy se nám vůbec nepovedl. I když jsme se sešli v hojném počtu a s novou posilou, tak přesto jsme zcela herně propadli a zaslouženě
prohráli. Jestli budeme v současných výkonech pokračovat, tak si příští rok zahrajeme 8. ligu:-(

16.08. Nová sezóna PODZIM 2009 (7.C liga) startuje 9. září
Na našich stránkách již naleznete aktuální rozpis zápasů, pískánípropozice soutěže a seznam hřišť.

06.07. Sezóna Jaro 2009 - sestup do 7. ligy
Naše jubilejní 40. sezóna HL se nám vůbec nepovedla. Po velmi bídných výkonech (jen jedno vítězství a remíza) a rekordním počtu obdržených gólů (51) jsme zcela zaslouženě sestoupili z posledního místa do 7. ligy. Nebyli jsme schopni porazit ani další dva sestupující týmy, se kterými jsme zcela jasně prohráli. Na boj o záchranu jsme neměli síly, takže jsme tuto sezónu v podstatě jen dohráli a v samém závěru se alespoň rozloučili výborným výkonem s vítězem naší skupiny. Výsledkově se jednalo o určitě jednu z našich nejhorších sezón, analýzu příčin nechám na povolanějších odbornících. Příští sezónu uvidíme, jak se sestup projeví na další budoucnosti našeho týmu. Náladu jsme si spravili úspěšnou účastí na mezinárodním turnaji v Berlíně, který jsme vyhráli a obhájili tak vítězství z minulého roku. Celkově se jednalo o již naše třetí vítězství na mezinárodním turnaji (ze tří účastí). Škoda, že nám to stejně dobře nešlo v domácí soutěži.

17.06. 11. kolo: Killing Power FC - Kříženeček 2:3 (1:2)
V posledním
zápase sezóny jsme se důstojně rozloučili se 6. ligou. Měl to být papírově jednoznačný zápas, když se utkal nejhorší a nejlepší tým skupiny. Úvodní sestava vypadala na pořádný výprask. Soupeř přijel s 10 hráči, nás bylo jen 5. O to větší překvapení bylo, když jsme si aktivní hrou vypracovali spoustu šancí a najednou vedli 2:0. Soupeř do poločasu ještě snížil. Naštěstí ještě dorazil Chorche s Kolískem, což dávalo trochu naděje na odpočinek. I ve druhém poločasu jsme si vypracovali spoustu šancí, ale chybělo nám kousek štěstíčka ke vstřelení gólu. Soupeři se podařilo vyrovnat a v poslední sekundě dát vítězný gól, ke kterému mu pomohl nepřesný rozhodčí a štěstí při jeho střele. Škoda našich neproměněných šancí, určitě jsme si zasloužili vyhrát. Ale asi to charakterizovalo naši letošní sezónu - slušný výkon, malá střelecká efektivita a dost obdržených gólů. Uvidíme, co bude příští sezónu, jestli ještě nějaká bude.

03.06. 10. kolo: Killing Power FC - Czech line 2:9 (0:4)
S jistotou sestupu jsme
nastoupili proti týmu bojujícímu o postup. Opět jsme hráli bez střídání, takže jsme na cizím hřišti byli papírově odsouzeni k prohře. Žádné překvapení se nekonalo, když soupeř během prvního poločasu rozhodl o svém vítězství. To potvrdil jasnou převahou a dalšími góly ve 2. poločase. Naše hra byla opět plná chyb, bez pohybu a nasazení.

27.05. 9. kolo: Killing Power FC - Booaa KK 3:8 (0:4)
Dnešní
prohra s posledním týmem tabulky nás definitivně poslala do 7. ligy. Na to, že jsme celý zápas odehráli bez střídání, to byl celkem pohledný zápas. Skóre úplně nevypovídá o jeho průběhu, dali jsme totiž dvě tyčky a soupeřův brankář ještě pochytal spoustu jasných šancí. Tato naše jubilejní sezóna nám absolutně nevyšla a za předváděné výkony jsme si záchranu nezasloužili. Osm gólů od posledního týmu je jasný důkaz našeho herního trápení.

20.05. 8. kolo: Killing Power FC - Deprese 1. FC 1:3 (0:1)
Prohra s posledním týmem tabulky nás
zaslouženě poslala do 7. ligy. Na cizím hřišti jsme se trápili, rozměry hřiště (dlouhé a úzké) nevyhovovaly našemu stylu hry a hráčskému potenciálu. I když jsme dali 2 břevna, tak více ze hry měl soupeř, kterého dokázaly zastavit jen naše fauly. Teoretická naděje na záchranu pořád existuje, ale po dnešní prohře je spíše z říše zázraků.

13.05. 7. kolo: Killing Power FC - Bílej balet 4:0 (1:0)
Konečně jsme zabrali a připsali si první
vítězství v této sezóně. Velký podíl na tom měl Hroch v bráně a naše neprostupná obrana, která nedovolila soupeři vstřelit ani čestný gól. Pořád existuje teoretická šance na záchranu, takže máme ve zbývajících zápasech o co hrát. Teď nás čekají 2 zápasy se sestupujícími týmy, tak uvidíme, jak na tom opravdu jsme.

06.05. 6. kolo: Killing Power FC - Sparta Popularos 3:4 (1:2)
Naše šance na záchranu se po dnešní
prohře rapidně snížily. V případě vítězství bychom měli naději na udržení ligy na úkor dnešního soupeře. Dokonce jsme vedli 3:2 a měli vítězství na našich kopačkách, ale naše chyby opět umožnily soupeři zvrátit vývoj zápasu. Prohru nezvrátil ani Pitbulův životní úspěch, když dal svůj první hattrick. Opět jsme dostali 4 laciné góly po našich chybách a malém důrazu. S 28 góly ze 6-ti zápasů se opravdu liga asi zachránit nedá. Pořád je ve hře 10 bodů, ale to je při našich současných výkonech asi čistá utopie. Ovšem i zázraky se občas dějí.

29.04. 5. kolo: Killing Power FC - Rudý teror 4:6 (0:1)
Obrat k lepšímu se opět nekonal. I přesto, že jsme dali 4 góly, stejně to na
vítězství nestačilo. Dostali jsme několik laciných gólů po našich hrubých chybách a hlavně malém důrazu. Soupeř si tak udělal dostatečný náskok, který se nám podařilo při závěrečném tlaku pouze snížit. Situace začíná být kritická a vítězství potřebujeme jako sůl.

22.04. 4. kolo: Killing Power FC - MVS Vršovice A 2:2 (1:1)
Konečně jsme získali první bod za
remízu. Dostali jsme dva laciné góly po našich chybách a naopak neproměnili spoustu jasných gólových šancí. To se potom těžko vyhrává. Hrajeme sice už o něco lépe, ale pořád to není úplně ideální. K tomu jsme ještě posledních 10 minut dohrávali za prudkého deště (možná spíše menšího krupobití).

15.04. 3. kolo: Killing Power FC - South Stars 1:2 (0:0)
Opět jsme
prohráli a situace se stává kritickou. K vítězství nám nepomohla ani plná střídačka, natož zlepšený výkon proti minulým zápasům. Ve zbytku sezóny nás tak čeká nelehký boj o záchranu.

08.04. 2. kolo: Killing Power FC - Emperators 2:5 (1:3)
Naše mizérie pokračovala i v dalším zápase. Opět jsme hráli bez střídání a hratelnému soupeři umožnili pohodlně skórovat. Situace začíná být kritická, budeme muset už začít hrát svou hru, která nás zdobila v posledních sezónách a přivedla nás k bojům o postup
.

01.04. 1. kolo: Killing Power FC - Jouda CK 2:9 (1:4)
Úvodní zápas nám vůbec nevyšel. Sešli jsme se pouze s jedním hráčem na střídání, ale o tuto výhodu jsme vzápětí přišli, když pro zranění odstoupil Papén. Na úvodní gól jsme ještě stačili odpovědět, ale potom již bylo jen otázkou času, kdy fyzicky zcela odpadneme a přenecháme hru soupeři. Ten toho dokonale využil a uštědřil nám pořádný výprask. Mohlo být i mnohem hůř, kdyby soupeř využil některou ze spousty dalších gólových šancí. Bylo na nás znát, že jsme zase viděli balón po dlouhé zimní přestávce, během které většina z nás vůbec nic nedělala (na mě se zase projevil ranní hokej). Jediným pozitivem je, že horší to už snad být
nemohlo, takže se můžeme jen zlepšovat:-)).

18.03. Naše jubilejní 40. sezóna začíná
Na stránkách již naleznete všechny potřebné informace o nadcházející sezóně HL, hlavně rozpis zápasů a pískání. Ve formátu PDF si můžete také stáhnout propozice soutěže, seznam hřišť, kompletní rozpis zápasů a pískání.