AKTUALITY 2008

06.12. Sezóna Podzim 2008 - 3. místo
Do naší historie jsem opět doplnil shrnutí sezóny, které si můžete přečíst zde:

Další sezóna je za námi. Čistě statisticky musíme příští sezónu skončit na 2. místě a konečně postoupit. Naše výkony, a tím pádem umístění, na našem domácím hřišti jdou každou sezónu vzhůru. Po minulém smolném 4. místě jsme tentokrát obsadili pěkné 3. místo. Na postup jsme opravdu neměli, protože v přímých soubojích s postupujícími týmy jsme zcela jasně prohráli. Ale jinak sezónu musíme považovat za velmi úspěšnou, už vzhledem k sestavě, se kterou jsme ji odehráli. Postihla nás totiž absence hned několika hráčů základní sestavy, když jsme se skoro celou sezónu museli obejít bez Chorcheho, Míry a Daníka. V závěru se ještě ke všemu zranil Pitbul. Výpadek zčásti kompenzoval Krčma, který na zápasy pravidelně jezdil až z Liberce. Několik zápasů jsme proto museli odehrát s minimem hráčů, na což jsme nebyli fyzicky připraveni. I přesto jsme hráli o postup, což je při našem věku obdivuhodný výkon, který zaslouží uznání. Je vidět, že jsme dokázali
rychlost nahradit zkušeností. Díky tomu, že jsme se pohybovali v horních patrech tabulky, tak se tato sezóna nesla v poklidném duchu a my se nemuseli stresovat zápasy o záchranu. Tak uvidíme, zda nám to vydrží i do příštího jara, kdy začneme jubilejní 40. sezónu v HL. Individuálního úspěchu dosáhl Matys, který překonal magickou hranici 200 vstřelených gólů a také se stal nejlepším střelcem celé 6. ligy (11. v celé HL).

03.12. 11. kolo: Killing Power FC - Perpetis 7:1 (2:1)
V posledním zápase sezóny jsme zcela jasně
zvítězili nad posledním týmem naší skupiny. Touto výhrou jsme si pojistili konečné 3. místo. Byli jsme po celý zápas lepším týmem a bylo jen otázkou, kolik gólů soupeři nasázíme. Jenom díky naší nemohoucnosti (nebo sobeckosti:-) jsme neproměnili spoustu dalších vyložených gólových šancí.

19.11. 10. kolo: Killing Power FC - Paseka FC 1:7 (1:3)
V přímém souboji o druhé postupové místo jsme dostali
pořádný výprask. Ještě jsme stačili vyrovnat na 1:1, ale to bylo z naší strany vše. Soupeř byl mnohem fotbalovější a důraznější, v jeho útoku exceloval hráč s číslem 7, který si s námi dělal, co chtěl. Ani sundat se nám ho nepodařilo. My jsme jen občas lehce zahrozili z ojedinělé akce. Ukázalo se, že na postup opravdu nemáme, s postupujícími týmy jsme nasbírali nelichotivé skóre 2:11. Pořád je ale lepší hrát o postup, než o sestup.

05.11. 9. kolo: Killing Power FC - Namo FC 1:1 (0:0)
V důležitém
zápase jsme ztratili cenný bod, když jsme nepodali optimální výkon a kombinačně nám to moc neklapalo. Soupeř bojoval o záchranu, což se projevilo na jeho motivaci a zodpovědném výkonu. Poprvé v sezóně si za nás přišel zahrát Chorche. Škoda našich tří tyčí a zbytečného gólu několik minut před koncem. Remíza byla ale vzhledem k vývoji zápasu spravedlivá. O našem postupu tak rozhodne příští zápas s dalším adeptem na druhé postupové místo.

22.10. 8. kolo: Killing Power FC - Merck stars 3:1 (1:0)
Už to vypadalo, že prohrajeme kontumačně, ale naštěští včas dorazil Toršn. Začali jsme ale o jednoho hráče v poli méně. Po asi 10 min. sice dorazil Kolísko, ale stejně jsme po celý
zápas neměli nikoho na střídání. Nakonec jsme v den Hrochových narozenin podali neuvěřitelný bojovný výkon a vyhráli 3:1. Hattrickem se blýsk Matys, ale stejně to byl vynikající výkon všech hráčů na hřišti. Myslím si, že ani my jsme nevěřili v naší výhru. Absolutní pochvala patří opravdu všem hráčům na hřišti, bylo vidět, že ještě nepatříme do starého železa. Už můžeme pomalu slavit naší záchranu v 6. lize.

15.10. 7. kolo: Killing Power FC - VŠSK MFF UK B 2:1 (1:0)
Začali jsme dokonce ve 4, ale naštěstí pár minut po začátku dorazil Toršn a následně i Kolísko. Matys 2 góly přinesl klid na naše kopačky a potom jsme si již zkušenou hrou pohlídali
výsledek. Soupeř sice stačil snížit, ale až v posledních sekundách zápasu. Ještě jedno vítězství a budeme slavit záchranu:-).

08.10. 6. kolo: Killing Power FC - F.C.K. 2:0 (2:0)
Konečně jsme zabrali a po dvou prohrách získali dva body. Rozhodl první
poločas, ve kterém dal Matys oba góly. Ve druhém poločase jsme sice přenechali iniciativu soupeři, ale zkušeným výkonem jsme soupeři nedali šanci ani na vstřelení čestného gólu. Dnešní výsledek nám zatím zajišťuje klidný střed tabulky.

01.10. 5. kolo: Killing Power FC - Dynamit Baterie A 1:4 (1:1)
Ve velmi oslabené sestavě jsme nestačili na nejlepší tým naší skupiny. První poločas jsme ještě udrželi slušný
výsledek, ale ten druhý již rozhodl o naší jasné prohře. Soupeř byl určitě lepší a my v aktuální sestavě neměli síly na uhrání příznivnějšího výsledku.

24.09. 4. kolo: Killing Power FC - Czech line 3:4 (1:2)
První poločas jsme
odehráli bez střídání, hned v úvodu jsme se ujali vedení, ale nakonec jsme jsme poločas prohráli 1:2. Začátek druhého poločasu jsme vůbec nezvládli, když jsme dostali dva rychlé góly. Už to vypadalo na debakl, ale nakonec jsme se vzchopili a 2 góly zdramatizovali závěr utkání. Na vyrovnání už nebyl čas. Zbývající zápasy již odehrajeme na domácím hřišti, které by nám mělo pomoc v našem boji o postup.

17.09. 3. kolo: Killing Power FC - The Wall 2:0 (1:0)
Opět vydařené
utkání, ve kterém jsme potvrdili roli favorita. Už v prvním poločase jsme mohli jasně rozhodnout o našem vítězství, kdybychom proměnili některou z mnoha našich dalších šancí. Nakonec nám pomohli dvě standardní situace, nejdříve Mrazík neuvěřitelně překonal brankáře přímo z výkopu od brány a potom ještě Daník z přímého kopu. Mít po třech kolech šest bodů je slibný začátek, ještě dvě výhry a můžeme začít slavit záchranu:-).

10.09. 2. kolo: Killing Power FC - Tazmánští čertíci 5:1 (1:1)
Čekal nás zápas na cizím hřišti a to ještě pouze s jedním hráčem na střídání. Poločas nakonec skončil smírně 1:1 a soupeř se již nadechoval k závěrečnému náporu. Ale nakonec rozhodla naše zkušenost, kdy jsme soupeře psychicky rozložili a druhý poločas
vyhráli 4:0. Indiviuálního úspěchu dosáhl Matys, který vstřelil gól s pořadovým číslem 200. Opět skvělý začátek sezóny, ale do konce soutěže je ještě daleko.

03.09. 1. kolo: Killing Power FC - Rudý teror 5:3 (3:1)
Vynikající vstup do další sezóny HL. Soupeře jsme přehráli díky dobré střelecké potenci Matyse (4 góly) a Hrochovým zákrokům. Ale i ostatní na úvod sezóny odvedli vynikající výkon, jako kdybychom za sebou neměli dlouhou zimní přestávku. O našem vítězství rozhodl první poločas, který jsme vyhráli 3:1. Ve druhém jsme již polevili a přenechali aktivitu soupeři, ale naštěstí jsme si pořád hlídali dvoubrankový rozdíl.

19.08. Sezóna PODZIM 2008 startuje
Na našich stránkách již naleznete aktuální rozpis zápasů a pískaní. Také se seznamte se změnami dokumentů PSMF.

21.07. Sezóna J08 - 4. místo
Vynikající sezóna, která potvrdila naši vzestupnou tendenci na našem domácím hřišti. Sezónu jsme měli skvěle rozjetou, neboť před posledním kolem jsme byli na 1. místě tabulky. Bohužel jsme rozhodující zápas v posledním kole prohráli, což nás nakonec stálo postup. Díky mimořádné vyrovnanosti skupiny, kdy o postup do poslední chvíle bojovalo 5 týmů, jsme nakonec skončili až na 4. místě. Je to neuvěřitelné, když vezmeme v úvahu, že jsme měli 16 bodů a jen 2 prohry na kontě. Asi bylo spravedlivé, že zůstáváme v 6. lize, pohled na tabulku ukazuje, že jsme nebodovali s týmy, které nakonec skončili před námi a postoupili. Sestava nedoznala žádných změn, po dlouhé době si za nás jeden zápas zahrál Daník. Hlavní bylo, že jsme si zahráli dobrý fotbal a nemuseli se strachovat potupného pádu do nižší ligy. Takže příště to zkusíme znovu:-).

24.06. 11. kolo: Killing Power FC - Palouk SK 0:1 (0:1)
Bohužel těsná prohra, která znamená konečné 4. místo a také to, že i příští sezónu budeme hrát 6. ligu. Doplatili jsme tak na mimořádnou vyrovnanost skupiny, kdy o postup do poslední chvíle bojovalo 5 týmů.

18.06. 10. kolo: Killing Power FC - Merck stars 1:1 (1:1)
V oslabené sestavě, jen s jedním hráčem na střídání, jsme vybojovali cennou remízu. Během zápasu jsme si vypracovali několik gólových šancí, ale nutno podoknout, že i soupeř. Remíza byla spravedlivá a vzhledem k naší sestavě to bylo naše maximum. Díky remíze jsme si i po předposledním kole udrželi 1. místo v tabulce, ale o našem postupu se rozhodne až v posledním kole. Pořád je několik adeptů na postup, čelo tabulky je nesmírně vyrovnané. Příště potřebujeme minimálně uhrát jeden bod. Bude to těžké, protože nás čeká jeden z adeptů na postup a k tomu ještě budeme hrát na cizím hřišti.

04.06. 9. kolo: Killing Power FC - Víťazný február FK 4:1 (4:0)
Jasné vítězství, o kterém jsme rozhodli již v prvním poločase. Soupeře nepodržel brankář, který hned v úvodu pustil dvě lehké přízemní střely. Ve druhém poločase jsme již nehráli povedený fotbal, což bylo asi způsobeno naším velkým náskokem. Soupeři jsme dali šanci snížit, ale vývoj zápasu jsme měli pod kontrolou. Vítězství nás velmi přiblížilo k postupu. Už jen malý kousek nás dělí od 5. ligy, ale všichni máme ještě v živé paměti průběh 1. fotbalové ligy.

27.05. 8. kolo: Killing Power FC - F.C.K. 3:1 (2:0)
Dnes jsme narazili na vedoucí tým naší tabulky, který měl prověřit naše šance na postup. Povedl se nám vstup do zápasu, kdy jsme díky Matysovi hned v úvodu dali vedoucí gól. Když Matys do konce 1.poločasu přidal ještě jeden gól, už to vypadalo, že je o zápasu rozhodnuto. Soupeř ale ve druhém poločase snížil a chvílemi začal zvyšovat svůj tlak. Nakonec Papén přidal třetí gól, který soupeře zlomil, a nám definitivně zajistil vítězství. Letošní sezónu máme skvěle rozjetou, bylo by škoda ji v posledních zápasech pokazit.

21.05. 7. kolo: Killing Power FC - Daltonové 2:1 (1:0)
Tentokrát jsme narazili na soupeře s ještě vyšším věkovým průměrem, ale přesto velmi kvalitním a bojovným. Od začátku to byla důrazná bitva s šancemi na obou stranách. Skóre zápasu otevřel Matys, který technickou střelou zužitkoval ideální Gerojovu rozehrávku přímého kopu. Soupeř ve druhém poločase srovnal stav, když se z autu po lehké teči a nepřehledné situaci dostal míč až za Hrochova záda. O našem vítězství nakonec opět rozhodla standardní situace. Matys rozehrál roh na volného Papéna, od něhož se míč dostal k Toršnovi, který stál osamocen před branou. Ten si již pohrál s ležícím brankářem a rozhodl o naší výhře. Do poslední chvíle to byla velká bitva, při které se občas jiskřilo. Díky výborné praci obrany a Hrocha jsme vítězství uhájili. Po zápase jsme již mohli oslavit zachránu a můžeme se v klidu soustředit na boj o postup. Už v příštím zápase nás prověří vedoucí tým skupiny.

14.05. 6. kolo: Killing Power FC - D.G.Team 1:0 (1:0)
Měl to být lehký zápas proti sestupem ohroženému týmu. Nakonec se z toho vyklubalo drama do poslední chvíle, kdy o našem vítězství rozhodl Matysův gól z prvního poločasu. Podali jsme velmi slabý výkon, bez potřebného důrazu a nasazení. Tím jsme umožnili soupeři do poslední chvíle bojovat o jeho první letošní výhru. Vydřeli jsme povinné 2 body, které znamenají, že jsme pořád ve hře o postup.

30.04. 5. kolo: Killing Power FC - Bublifuck 0:5 (0:2)
Vzhledem ke svátkům se na zápas sešlo jen 6 statečných, kteří zažili naší první prohru. Soupeř nás zcela přehrál a to hlavně fyzicky. Připravil nás tak nejen o dva body, ale i o první místo v tabulce. Příště budeme kompletní, tak se zase pokusíme dobít zpět ztracené pozice.

23.04. 4. kolo: Killing Power FC - Viktoria Bítovská 3:1 (1:1)
Dnes jsme narazili na velmi kvalitního soupeře, který byl dobře fyzicky a fotbalově vybaven. Od začátku velmi důrazný
fotbal, kdy se čekalo na chybu soupeře. Tu jsme první udělali my a soupeř se ujal vedení. Naštěstí Geroj chvíli poté svým průnikem rozjel hezkou kombinační akci na jejímž konci byl Papénův vyrovnávací gól. Bylo jasné, že kdo dá další gól, tak bude mít výhodu. V místy velmi vyhecovaném zápase se nakonec dvakrát prosadil Matys a my získali cenné 2 body. Velmi bojovný výkon, kdy jsme se dokázali prosadit proti nejlepší obraně soupeře, která doposud inkasovala ve 3 zápasech jen 1 gól. Díky vítězství jsme se udrželi na 1. místě v tabulce a pokračuje tak naše spanilá jízda.

19.04. Vítězství na turnaji Killing Cup 2008
Náš tým uspořádal historicky první fotbalový turnaj a rovnou s mezinárodní účasti, kdy jsme byli jediným českým zástupcem. Zbytek účastníků tvořilii 2 německé týmy a po jednom týmu z Anglie a Španělska. Za celodenního deště jsme zužitkovali znalost domácího prostředí a turnaj vyhráli (3-0-1 9:2 9b). Za odměnu jsme si večer mohli poslechnout fotbalové chorály ze zúčastněných zemí. Bližší informace z turnaje budou zveřejněny v nejbližších dnech.

15.04. 3. kolo: Killing Power FC - Terasy KFC A 5:0 (2:0)
Dnes nás čekal
zápas na cizím hřišti, a to až v dalekých Modřanech. Ani tato nevýhoda a nízký počet hráčů nás nezastivily v naší skvělé jízdě. Opět jsme od počátku byly lepším týmem. Nakonec jsme se střelecky prosadily. Gólů jsme mohli dát í více, ale občas jsme situace řešili až moc exibičně. Už dlouho jsme neměli tak vydařený vstup do sezóny, uvidíme, jestli nám to vydrží i v dalších zápasech.

09.04. 2. kolo: Killing Power FC - Roosevelt boys 9:2 (3:0)
Ve druhém
kole jsme předvedli střelecký koncert. Od začátku bylo jasné, že kvalita je na naší straně. Naším úkolem bylo potvrdit převahu i střelecky. Do prvního poločasu jsme vstřelili 3 góly, které nám daly jistotu vítězství. Ve druhém poločase to již byla jasná převaha, kterou jsme vyjádřili dalšími 6 góly. Do brány soupeře se trefila skoro polovina našeho týmu. Jelikož náš soupeř prohrál i v 1. kole 9:2, tak se jednalo o povinné vítězství, které nám tolik cenných bodů nepřinese. Alespoň jsme se pořádně rozehráli.

02.04. 1. kolo: Killing Power FC - Ratajski démoni 2:2 (1:0)
První zápas provázelo nevlídné počasí, když po celou dobu dost silně pršelo. Soupeř neměl nikoho na střídání, ale vůbec to nemělo vliv na jeho aktivitu. Skóre zápasu otevřel Matys, který si narazil míč s Toršnem a technickou střelou k tyči překonal brankáře. Ve druhém poločase jsme měli několik slibných šancí, ale bez gólového úspěchu. To se nám nevyplatilo, když jsme soupeři umožnili 2 góly otočit zápas. Naštěstí v poslední sekundě zápasu vyrovnal hlavou Matys, který zužitkoval Mírův centr za obranu. Na první zápas jsme podali celkem solidní výkon.